www.WCF.de 

koty rasowe
koty rasowe
koty rasowe

RagaMuffin

 

RagaMuffin jest kotem o dokładnie takim samym wyglądzie jak kot rasy ragdoll i wszystkie koty pochodzą bezpośrednio od ragdolli. Dopiero od niedawna hoduje się koty RagaMuffin bez oznaczeń i z oznaczeniami w innych kolorach niż u ragdolli. Dlaczego więc te koty określono jako nową rase?

Anna Baker, która na początku lat 60. wyhodowała ragdolle zastrzegła nazwę rasy i wolno jej używać tylko dla kotów pochodzących z hodowli zarejestrowanych w International Ragdoll Cat Association (IRCA). Pozostali hodowcy, nie chcąc płacić za możliwość używania tej nazwy, zmuszeni zostali do nazwania swoich kotów inaczej. Przez ponad 20 lat RagaMuffin były hodowane tylko w "domowym zaciszu" i nie były wystawiane na żadnych wystawach. Dopiero od kilku lat zaczęto czynić starania o uznanie tych kotów jako odrębną rasę i aktualnie RagaMuffin są uznaną przez wiele amerykańskich stowarzyszeń hodowlanych. Na wystawach RagaMuffin oceniane są tak samo jak ragdolle.

 

Kopiowanie treści w całości lub fragmentach zabronione. Opisy ras pochodzą z książki "RASY KOTÓW" wydanej przez Oficynę Wydawniczą MULTICO oraz z zasobów internetowych.

 

 

Biuro SKR:

Stowarzyszenie Koty Rasowe.

Skrytka pocztowa 23. 97-425 Zelów.

Kierownik Biura SKR, pan Maciej Sowiński

tel. 539 999 537e-mail: biuro@skr.org.pl

 


NIP:  526 290 49 98
REGON: 140348111
KRS:  0000246372

facebook