www.WCF.de 

koty rasowe
koty rasowe
koty rasowe

 

Nubelung

 

Nebelung jest wyhodowaną w Stanach Zjednoczonych półdługowłosą odmianą kota rosyjskiego niebieskiego o zmodyfikowanej budowie ciała.

Nazwa rasy - Nebelung -pochodzi z języka niemieckiego i oznacza w przybliżeniu "mgliste stworzenie, postać z aureolą". Rasę zarejestrowano w 1995 roku w The Tradicional Cat Federacion.

Nebelungi posiadają półdługie futerko z podszerstkiem, lśniące i miękke, dające efekt aureoli wokół ciała. Dopuszczalne są wszystkie odcienie koloru niebieskiego, przy czym na wystawach preferowane są odcienie jaśniejsze. Włosy okrywowe mają zauważalne srebrzyste zakończenia.

Wszelkie białe plamki czy łatki na futerku dyskwalifikują kota przy ocenie. Charakterystyczne dla rasy okrągłe oczy są zawsze jaskrawo zielone. Młode kotki mają oczy żółte, który to kolor szybko zmienia się w zieleń pozostawiając przez jakiś czas tylko żółtą obwódkę. Obwódka taka u dorosłych kotów eliminuje je z dalszej hodowli.

Nebelung ma ciało gibkie i wysmukłe, ale skrywające silne mięśnie i bardziej przypomina koty orientalne niż europejskie. Kocury nieznacznie większe od kotek. Korpus wydłużony, szczupły. Ogon długi. Nogi długie, szczupłe. Nos średniej długości bez stopu. Uszy wysoko osadzone, skierowane do przodu.

 

Kopiowanie treści w całości lub fragmentach zabronione. Opisy ras pochodzą z książki "RASY KOTÓW" wydanej przez Oficynę Wydawniczą MULTICO oraz z zasobów internetowych.

 

 

Biuro SKR:

Stowarzyszenie Koty Rasowe.

Skrytka pocztowa 23. 97-425 Zelów.

Kierownik Biura SKR, pan Maciej Sowiński

tel. 539 999 537e-mail: biuro@skr.org.pl

 


NIP:  526 290 49 98
REGON: 140348111
KRS:  0000246372

facebook