www.WCF.de 

koty rasowe
koty rasowe
koty rasowe

 

Mandalay

 

Mandalay jest rasą wyhodowaną na wyspie North Island w Nowej Zelandii przez Pat Hogan. Większość stowarzyszeń hodowlanych traktuje Mandalay jako kolorystyczną odmianę kota burmańskiego bez oznaczeń lub, tak jak to robią brytyjscy hodowcy, zalicza do tak zwanej grupy kotów azjatyckich. Na wystawach, gdzie rasa ta nie jest jeszcze uznawana, ocenia się te koty według wzorca dla kotów burmańskich. W celu wzmocnienia cech rasy stosuje się czasami krzyżowanie z kotami burmańskimi.

W Nowej Zelandii i Australii, gdzie koty te są bardzo popularne, wyhodowano wiele odmian kolorystycznych kota Mandalay i dzisiaj znane odmiany barwne: hebanowa, niebieska, czekoladowa, kremowa, lilowa, cynamonowa, ruda, czarna szylkretowa, hebanowa pręgowana. Na wystawach w Nowej Zelandii szczególnie cenione są koty o umaszczeniu hebanowym i czekoladowym.

 

Kopiowanie treści w całości lub fragmentach zabronione. Opisy ras pochodzą z książki "RASY KOTÓW" wydanej przez Oficynę Wydawniczą MULTICO oraz z zasobów internetowych.

 

 

Biuro SKR:

Stowarzyszenie Koty Rasowe.

Skrytka pocztowa 23. 97-425 Zelów.

Kierownik Biura SKR, pan Maciej Sowiński

tel. 539 999 537e-mail: biuro@skr.org.pl

 


NIP:  526 290 49 98
REGON: 140348111
KRS:  0000246372

facebook