www.WCF.de 

koty rasowe
koty rasowe
koty rasowe

Himalajski

Unikalna i efektowna rasa Himalajska powstała jako rezultat kojarzenia krzyżowego. Dokonali tego dwaj pracownicy Harvard Medical School krzyżując czarne koty perskie z syjamskimi. Powstał w ten sposób kot o budowie i cechach persa ale posiadający oznaczenia syjamskie.

Koty Himalajskie po wielu latach hodowli doczekały się wielu odmian barwnych i dzisiaj często spotyka się kremowe, lilowe, czekoladowe, niebieskie itp. Odmiana w kolorze ciemnoczekoladowym i ciemnolilowym nazywana jest czasami kotem Kaszmirskim (Kashmir Cat) i hodowcy usiłują zarejestrować ją jako nową rasę.

Koty Himalajskie w Wielkiej Brytanii nie są wyodrębniane jako osobna rasa i zaliczane do grupy kotów Colorpoint Longhair (długowłose z oznaczeniami). W Stanach Zjednoczonych część stowarzyszeń hodowlanych zalicza kota Himalajskiego jako jedną z odmian kolorystycznych kota Perskiego.

 

Kopiowanie treści w całości lub fragmentach zabronione. Opisy ras pochodzą z książki "RASY KOTÓW" wydanej przez Oficynę Wydawniczą MULTICO oraz z zasobów internetowych.

 

 

Biuro SKR:

Stowarzyszenie Koty Rasowe.

Skrytka pocztowa 23. 97-425 Zelów.

Kierownik Biura SKR, pan Maciej Sowiński

tel. 539 999 537e-mail: biuro@skr.org.pl

 


NIP:  526 290 49 98
REGON: 140348111
KRS:  0000246372

facebook