www.WCF.de 

koty rasowe
koty rasowe
koty rasowe

 

Hawański Brązowy

 

Kot hawański jest kolorystyczną odmianą kota orientalnego różniącą się od pierwowzoru jednolitym kolorem brązowym bez oznaczeń. Rasę (odmianę?) wyhodowano w Wielkiej Brytanii w latach 50. a nazwa pochodzi od hawańskich cygar o podobnym jak koty kolorze. W Wielkiej Brytanii koty te hodowane są w różnych odmianach i nazywane ogólnie kotami Orientalnymi.

Futro kotów hawańskich jest mocno błyszczące i gładkie a sylwetka wydłużona i smukła. Przy ocenie brana jest pod uwagę jednolitość koloru bez śladu smug. Lusterko nosa musi być brązowe a opuszki łap cynamonoworóżowe.

W Wielkiej Brytanii hodowla kota Hawańskiego przebiega tak, by przypominał on budową kota orientalnego. Amerykanie skrzyżowali kota Hawańskiego ze swoim Amerykańskim Krótkowłosym uzyskując w ten sposób masywniejszą sylwetkę. Odmiana taka w USA nazywana jest Havana Brown.

 

Kopiowanie treści w całości lub fragmentach zabronione. Opisy ras pochodzą z książki "RASY KOTÓW" wydanej przez Oficynę Wydawniczą MULTICO oraz z zasobów internetowych.

 

 

Biuro SKR:

Stowarzyszenie Koty Rasowe.

Skrytka pocztowa 23. 97-425 Zelów.

Kierownik Biura SKR, pan Maciej Sowiński

tel. 539 999 537e-mail: biuro@skr.org.pl

 


NIP:  526 290 49 98
REGON: 140348111
KRS:  0000246372

facebook