biuro@skr.org.pl

+48 732 593 349

koty rasowe
koty rasowe
koty rasowe

 

Foreign White

 

Foreign White jest, wyhodowanym w Stanach Zjednoczonych, kotem krótkowłosym o orientalnym typie budowy i jest w zasadzie kolejną odmianą (białą), tak jak i pozostałe koty orientalne krótkowłose, kota syjamskiego. Różni się od niego brakiem oznaczeń na pyszczku, łapkach, uszach i ogonie. 

Do wyhodowania rasy Foreign White przyznają się też hodowcy z Wielkiej Brytanii, którzy ponadto wyhodowali także inne odmiany i ustalili własny podział ras dla kotów orientalnych.

Prawdopodobnie rasę Foreign White uzyskano krzyżując koty syjamskie z europejskimi krótkowłosymi. Kot orientalny biały musi mieć jednolite zabarwienie bez śladów zażółceń i wzoru na futerku. Istotną cechą tej rasy są intensywnie niebieskie oczy, choć zdarzają się także osobniki o oczach zielonych. Koty o różnym zabarwieniu oczu mają tendencję do głuchoty i są eliminowane z hodowli.

Większość organizacji hodowlanych traktuje takie koty tylko jako ciekawostkę wśród kotów orientalnych i ocenia według wzorca przewidzianego dla kotów orientalnych krótkowłosych. Koty orientalne najbardziej popularne są w Wielkiej Brytanii oraz ostatnio w Australii i Nowej Zelandii.

 

Kopiowanie treści w całości lub fragmentach zabronione. Opisy ras pochodzą z książki "RASY KOTÓW" wydanej przez
Oficynę Wydawniczą MULTICO oraz z zasobów internetowych.

 

Członkowie SKR obsługiwani są:

wtorki w godz. 16:00-18:00 (z wyjątkiem świąt)
e-mail: biuro(malpka)skr.org.pl (codziennie)

telefon: +48 732 593 349
wejście do Stowarzyszenia domofon Nr 100


NIP:  526 290 49 98
REGON: 140348111
KRS:  0000246372

facebook